Banner
 • O mně
  Aktuality
 • Masáže
  Reflexní terapie
 • Konstelace
  Semináře
 • Esenciální oleje DoTerra

 • Pražská tř. 1813/3
  České Budějovice
  370 04
  1. patro vpravo
  č. dveří 52


  +420 724 740 765
  koutna.le@seznam.cz

  počítadlo


  PŘEDPOVĚĎ


  Rodinné konstelace

  Konstelace jsou metodou, která pracuje s určitým systémem (nejčastěji rodinným, partnerským, ale i pracovním, zdravotním atd.). Tyto energie mají vliv nejen na toho, kdo si konstelaci staví, ale také na všechny, kteří jsou na něj "navázaní" - tj. i na ty, kteří nejsou fyzicky na konstelacích přítomni. Žádná skupina se nesejde náhodou, na hluboké úrovni má společné téma. Někdy to dopadne tak, že jedna konstelace navazuje obsahově na druhou.

  Většinou se na začátku udělá úvod do problematiky konstelací - podle skupiny, která se sejde (jinak se zachází s nováčky, jinak se zkušenými účastníky). Ten, kdo si konstelaci staví, řekne svou motivaci a problém, se kterým přišel. V rodinných konstelacích je dobré zaměřit se na neobvyklé osudy v rodině – úmrtí v dětském nebo mladém věku, potraty, interrupce, násilí, zneužívání, násilná smrt, sebevražda, závislosti, duševní poruchy, vyčlenění některého člena z rodiny, majetkové křivdy, sňatky z rozumu apod.  Velký vliv má na nás až 7 generací zpět. My většinou známe osudy svých rodičů, prarodičů, ale dál už toho moc nevíme nebo se o tom v rodině nemluví. Přesto má všechno, co se v rodině stalo, na nás vliv, aniž si to uvědomujeme. Často se to pak ukáže v konstelaci a najednou "víme".

  Je dobré, když je skupina účastníků namíchaná – když tam jsou lidé, kteří už mají zkušenosti s konstelacemi, mezi těmi, kteří zažívají konstelace poprvé. Někdo přijde ze zvědavosti, vidět "jak to funguje". Mnohdy je lepší stavět konstelaci mezi lidmi, kteří se neznají, mnoha lidem to pomůže otevřít se. Ale záleží to vždycky na konkrétním člověku a situaci. V případě, že někdo přijde na konstelace s kamarádkou, partnerem nebo s někým z rodiny, může si určit, jestli chce, aby byla blízká osoba při jeho konstelaci přítomná. Klient má mít vždy možnost být se svými prožitky sám - nikdy nikdo nevíme, co se v konstelaci ukáže a někdy by to mohlo být nepříjemné a bolestivé pro obě strany.

  Konstelace mají vliv i na ty, kteří se "jenom" dívají. Většinou ani zástupci nejsou vybráni náhodou - přestože v danou chvíli zastupují někoho jiného, mohou znát konkrétní příběh i ze svého života. Někdy se stane, že je člověk postaven do konstelace a na konci řekne, že přesně tohle je jeho příběh a je překvapený, když může zavnímat pocity ostatních lidí ve svém okolí. Často si pak odnáší změněný pohled na svůj život. A to je to, co podle mě z konstelací dělá úspěšnou metodu - člověk vidí a cítí určitý obraz a pokud se rozhodne, tak ho může kdykoli změnit. Změna je umožněna, ale klient přebírá za výsledek vlastní odpovědnost.

  Také má velký vliv to, kdo si konstelaci staví, resp. jakou má motivaci. Právě motivace určuje směr, kterým se bude pracovat (například když se vydám na výlet, tak má mám tisíc možností, kam pojedu a na co se budu chtít podívat. Ale když si nevyberu nebo budu skákat od jednoho cíle k druhému, tak se moje energie rozmělní a neposlouží mi jako motor).

  Ten, kdo konstelaci zadává, vybere podle pokynů zástupce za jednotlivé členy svého rodinného systému a sám za sebe, postaví je do prostoru tak, jak sám cítí, že by měli stát a vrací se na své místo. Po dobu konstelace sedí a sleduje to, co se v konstelaci děje, zvenčí. Do konstelace nezasahuje. Potom začne působit energetické pole rodinného systému (nebo toho, se kterým se pracuje - partnerský, pracovní nebo třeba prostor naší vlastní duše). Tady už nikomu nikdo předem neřekne, co a jak se bude dít. Jednotliví zástupci vnímají své pocity (na fyzické nebo emocionální úrovni), následují pohybem své vnitřní impulsy a na pokyn toho, kdo konstelaci vede, mohou i mluvit. Obecně platí, že čím méně se v konstelaci mluví, tím silněji působí. Většinou nás slova vracejí do myšlení a oslabují naše pocity a emoce. V konstelacích se hodně pracuje s pocity a emocemi a to je to, co se většina z nás v praktickém životě odnaučila.

  Ke konci konstelace si ten, kdo konstelaci zadává, vymění místo se svým zástupcem, a to proto, aby si „prožil“ energetické pole ve chvíli, kdy se v konstelaci něco událo, objevilo nebo vyčistilo. Někdy i proto, aby si sám prožil pocit, který je potřeba. Na konci konstelace on sám zůstává v tomto pocitu, ostatní si vystupují „z rolí“ a stávají se opět sami sebou.

  Konstelace jsou aktivní řešení vlastních problémů a to je možná i jeden z důvodů, proč tak fungují a jsou tak oblíbené.

  .................................................................................................................................................................................

   

  Aktuální termíny a časy jsou vždy uvedeny v odkazu "Aktuálně"

  Vstup na skupinu : 700,- Kč

  Postavení vlastní konstelace : 1 500,- Kč

   

     ©Copyright 2014 NIB_nib@email.cz | Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.