Banner
 • O mně
  Aktuality
 • Masáže
  Reflexní terapie
 • Konstelace
  Semináře
 • Esenciální oleje DoTerra

 • Pražská tř. 1813/3
  České Budějovice
  370 04
  1. patro vpravo
  č. dveří 52


  +420 724 740 765
  koutna.le@seznam.cz

  počítadlo


  PŘEDPOVĚĎ


  Lymfodrenáže

  Manuální lymfodrenáž je v současné době velmi oblíbenou (nejen) kosmetickou metodou, která je zároveň léčebnou metodou se širokým spektrem použití.
  Lymfodrenáž působí na lymfatický systém, který je tvořený lymfatickými cévami a uzlinami. V tomto systému koluje míza, tzv. lymfa, která vznikla z mezibuněčné tekutiny. Funkcí tohoto systému je filtrace a detoxikace.. Pokud je z nějakého důvodu tento systém narušen, dochází k tvorbě lymfedémů, které je nutné léčit.

  Zjednodušeně řečeno jde o zdraví velmi prospěšnou jemnou masáž lymfatických cest, která napomáhá k odtoku přebytečné vody (otoky) a toxických látek z těla. Dochází k uvolnění a urychlení toku lymfy.

  Tato tělesná tekutina má tu schopnost, že odvádí z těla škodliviny, které do sebe neustále vstřebáváme (špatné životní prostředí, nezdravé jídlo, léky, alkohol....). Pokud se lymfa hromadí v organismu, dochází k postupnému zanášení těla zplodinami metabolismu a toxických látek, které se podílejí na nerovnoměrném rozložení tuku a vody. Dochází k narušení spojovacích vláken mezi svaly a kůží, což způsobuje ochabnutí elasticity kůže.

  Pokud lymfatický systém nefunguje dobře, snižuje se obranyschopnost organismu. Zanesené lymfatické dráhy se projevují například celkovou tělesnou únavou, pocity vyčerpanosti, otoky a únavou nohou. Proto je čištění lymfy důležité, abychom podpořili regeneraci organismu a zvýšili dlouhodobě imunitu. Lymfodrenáže působí pozitivně i při rehabilitaci sportovců (svalové vyčerpání, zvýšené napětí po sportovních výkonech).

  Lymfodrenáže se používají také při odstraňování celulitidy (lidově nazývané "pomerančová kůže"). V poslední době její výskyt roste geometrickou řadou a není jen problémem silnějších žen - nevyhýbá se ani dívkám či chlapcům. Nejnovější  studie nyní prokazují, že spíše záleží na tom, jak se tělo umí vypořádat s toxiny, hormony přijímanými ve stravě a jakým způsobem dokáže spalovat tuky. Vzhledem k tomu, že stále více potravin je hormonálně upravováno, dochází k většímu zatížení v těle a rozšíření celulitidy je na světě čím dál větší.

  Velmi žádané jsou lymfodrenáže dolních končetin a hýždí. Kromě odstranění příznaků celulitidy, umí ulevit od pocitu těžkých nohou nebo od svalové bolesti. Je však dobré spojit lymfodrenáž s pravidelným pohybem, např. jízdou na kole, plaváním či dlouhými procházkami. Lymfodrenáže se také s úspěchem používají při bolestech hlavy, migrénách, otocích rukou, prstů nebo nohou.

  Po prvních ošetřeních je cítit výrazné uvolnění, snížení napětí v tkáni. Ale každý jsme jiný, jinak se stravujeme a žijeme - a také každý na lymfodrenáž reagujeme jinak. Proto pokud máme tělo zanesené toxiny, většinou to po lymfodrenáži rychle poznáme - může se dostavit zvýšené vyměšování sliznic (nos, střeva, gyn.výtoky apod.), chodíme častěji močit, můžeme se cítit unavení a malátní. Z vlastní zkušenosti vím, že to nejdéle po třetím ošetření přejde a pocit po lymfodrenáži se změní.

  Jedna lymfodrenáž na pročištění a regeneraci organismu nestačí. I z toho důvodu se doporučuje "naordinovat si" sérii 5-10 ošetření jdoucích po sobě v rychlém časovém sledu tak, abychom dosáhli nejlepšího efektu. Zároveň je dobré spolu s touto kůrou podstoupit i detoxikaci organismu - např. užívání bylinných pročišťujících preparátů a tím podpořit celkovou snahu.

   

     ©Copyright 2014 NIB_nib@email.cz | Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu majitele zakázáno.